Organizasyonlar

[tlt_nivo_slider category="sample-category-3" image_type="image-990-300"]

 

[tlt_layout layout=”50×50″]
[tlt_layout_column]TÜRSİZ  ( Türkiye Raylı Sistemler Zirvesi)
Türkiye Raylı Sistemler Zirvesi, ülkemizdeki tüm raylı sistemler kurumlarını, firmalarını ortak bir dil ve anlayış bütünlüğü içerisinde, tek bir çatı altında buluşturarak raylı sistemler alanında akademik ve sektörel gelişim amacıyla düzenlenecektir. İlk defa düzenlenecek olan Türkiye Raylı Sistemler Zirvesi, raylı sistemler sektöründe önem içeren projeler, gelişmeler, teknolojiler ve araştırmaların uzman ve yetkili kişiler tarafından ele alınmasıyla kaliteli bir bilgi, deneyim, proje ve fikir platformu olmayı hedeflemektedir.

RARGE ( Uluslararası Raylı Sistemler Proje ve Fikir Yarışması)
Uluslararası fikirler ve projeler ile yerli raylı sistemler sektörünün geliştirilmesi, sürdürülebilir kılınması, üniversite-sanayi işbirliği kültürünün yaygınlaştırılarak ülkemize katkı sağlayacak ortak proje önerilerinin oluşturulmasının teşvik edilmesi hedeflenmektedir.

Rail Talks
Rail Talks, üniversiteli öğrencilerin geleceklerine yön vermek için mezun mühendislerle söyleşi tadında organizasyonlar düzenlemeyi hedeflemektedir.
[/tlt_layout_column]
[tlt_layout_column]Yükselen Topuklar
Ülkemiz nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturan kadınların iş gücüne katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Yeterli imkânların sağlanması durumunda kadınların eğitim ve iş hayatlarında başarı yakaladıklarının örnekleri günümüzde mevcuttur. Raylı Sistemler Derneği olarak Karabük Üniversitesi bünyesinde 2018 yılı içerisinde, kadınlara özel hazırlayacağımız Yükselen Topuklar etkinliği girişimci ruhlu, alanında kendini ispatlamış, başarılı kadın konuşmacılarımız ile gerçekleşecektir. Etkinliğin temel amacı, üniversite hayatını sürdüren adın katılımcıların özgüven ve motivasyonunu arttırarak senede bir gün dahi olsa onlara kendini özel hissettirmek ve yalnız olmadıklarını göstermektir.

Sosyal Mühendis
İyi bir mühendis olmanın yolu öncelikle insani duyguları gelişmiş bireyler olmaktan geçmektedir. Çağımızda sosyal medya okuryazarları da ön plana çıkmıştır ve firmaların sosyal medyada kendini iyi ifade edebilen mühendis adaylarına rağbet ettiği de görülmektedir. Raylı Sistemler Derneği olarak Sosyal Mühendis etkinliği ile alışıla gelmiş mesleki eğitim etkinliklerinin tamamen dışında sosyal sorumluluk alanında sanat,doğa,spor, internet vb. alanlarda fark yaratmış yönetici veya mühendisleri okulumuza davet ederek eğitimin mesleki tarafından ziyade üniversite öğrencilerinin özgüvenini geliştirecek ve ufkunu açacağı Sosyal Mühendis etkinliği  2018 yılında Karabük Üniversitesi bünyesinde yapılması planlanmaktadır.

[/tlt_layout_column]
[/tlt_layout]