Projeler

[tlt_nivo_slider category="sample-category-2" image_type="image-990-300"]

Raylı Sistemler Araçları İçin Alternatif Sinyalizasyon Sistemi Projesi

Raylı sistemler araçlarının özellikle konvansiyonel hatlarda yaşanan sinyalizasyondan kaynaklanan kaza ve yaşanan problemlerin ortadan kaldırılması için, ayrıca yoldaki bozuklukların da önceden fark edilmesini sağlayabilecek raylı sistemler araçlarına monte edilecek bir cihaz projesidir. Projenin teorik kısımları tamamlanmış olup hayata geçirilmesi için parça ve yazılım desteği beklenmektedir.

Piezo Elektrik ile Raylı Sistemler Alanında Alternatif Enerji Üretimi

Baskı kuvveti ile çalışan piezoların raylı sistemler alanında alternatif enerji kaynağı olarak kullanılabilmesi için yapılan bir projedir. Proje teorik olarak tamamlanmış olup parça desteği beklenmektedir.

Rüzgâr Gülleri ile Raylı Sistem Araçlarında Enerji Üretilmesi

Raylı sistem araçlarına konumlandırılacak olan rüzgâr gülleri ile aracın karşılaştığı hava akımının elektrik enerjisine dönüştürülmesi planlanmaktadır. Proje teorik olarak tamamlanmış olup parça ve yazılım desteği beklenmektedir.

Avrupa’da Raylı Sistemler İşletmeciliği Uygulamaları AB Projesi

Projemizin amaçları;

  • Önümüzdeki yıllarda sektörümüzde yapılacak yatırımların gerektireceği kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasına destek olmak,
  • Teknolojik gelişmeleri bilen, takip eden ve uygulamaya istekli olan kişiler yetiştirmek,
  • Katılımcılarımızı örgün kurumlardan aldıkları eğitimlerini sürdürmeye teşvik etmek,
  • AB ülkelerini tanıyan ve vizyonunu buna göre belirlemiş sektörel çalışan sayımızı arttırmak,
  • AB ile entegrasyon amacına katkıda bulunmak şeklinde sıralanabilecektir.

Raylı Sistemler Akademisi, Erasmus+

TCDD ve Raylı Sistemler Derneği ortaklığıyla, uluslararası ortaklarında dahil olduğu proje tarafımızdan hazırlanmaktadır. Bu proje ülkemizde raylı sistemlere yönelik sertifika programlarının düzenlenmesi ve sektörel bilgi birikimini arttırmayı amaçlamaktadır. Kurulacak olan ‘Raylı Sistemler Akademisi’ ile ülkemizde raylı sistemler mesleki eğitiminin sürekliliği sağlanacaktır.