Gelişim Bizimle Rayında

Raylı Sistemler Derneği

Raylı Sistemler Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olan Kemal Faruk DOĞAN, 11 Kasım 1991 tarihinde Karabük’te doğdu.

Karabük Üniversitesi’nde Raylı Sistemler Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi’nde Lojistik eğitimlerini aldı. Üniversite öğrenciliği döneminde Raylı Sistemler Mühendisliği bölümünü temsilen bir çok görev ve etkinlikte yer alan Kemal Faruk Doğan, 2012 yılında Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Kulübü’nü kurdu ve başkanlığını yaptı. 19 Kasım 2014’te bu alanda gönüllü çalışma arkadaşlarıyla birlikte Raylı Sistemler Derneği’ni kurdu. Raylı Sistemler Derneği ile birlikte Türkiye Demiryollarını, Raylı Sistemler Mühendisliği bölümünü, mühendisleri ve bu bölümde okuyan mühendis adaylarını geliştirme hedefiyle faaliyetlerde bulundu.

Genç ve dinamik yapısıyla hızla gelişen Raylı Sistemler Derneği, 3 yılda 130’u aşkın idari kadro ve 700’ü aşkın üyeye ulaştı. 100’ü aşkın faaliyet gösteren Raylı Sistemler Derneği, alanında Türkiye’nin önde gelen derneklerinden biri olmayı başardı.

Kemal Faruk Doğan, şu anda Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ayrıca üniversite eğitiminden sonra Türkiye’de özel bir firmada çalışmaya başlamış ve şu an çalıştığı firma bünyesinde yurt dışında fonksiyonel emniyet konusunda tecrübe edinmektedir.

Kemal Faruk Doğan

Özgeçmişi indirmek için tıklayınız.

ÖZGEÇMİŞ