Size bir telefon kadar yakınız
+90 544 642 8090
Dil Seçin
trende

Raylı Sistemler Derneği “TRANSİST’17” Yerini Aldı.

05.11.2017
667 görüntülenme
Raylı Sistemler Derneği “TRANSİST’17” Yerini Aldı.

Bu yıl 10.su düzenlenen “TRANSİST 2017, İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı” 2-4 Kasım tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi Lütfi Kırdar Rumeli Salonu’nda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Raylı Sistemler Derneği olarak TRANSİST 2017’ye stant ile katılım sağlandı. Etkinlikte standımız yoğun ilgi görürken, raylı sistemler ve raylı sistemlerin mühendisliğinin geleceğine dair birçok önemli görüşmeler yapıldı.
Bu görüşmelerden en önemlisi TCDD Genel Müdürü Sayın İsa Apaydın ile gerçekleşti. Görüşme de tarafımızdan sunulan, raylı sistemler ihalelerinde ihale şartlarında belirtilen nitelikli personeller arasında Raylı Sistemler Mühendisliği’nin de bulundurulması fikrini destekleyen Sayın Genel Müdürümüz, bu çalışmanın gerçekleşmesi ve yaygınlaştırılması için destek vereceğini de belirtti. Resmi süreçlerden sonra uygulanacak bu çalışmayla beraber sektörde raylı sistemler mühendisliğinin istihdamının büyük oranda artması bekleniyor. Desteklerini bizden esirgemeyen ve çalışmalarımızı her zaman destekleyen Sayın Genel Müdürümüz, raylı sistemler mühendisliğinin geleceğine yönelik önemli birçok çalışma ve konuya da değindi.
Ayrıca yapılan diğer görüşmeler sayesinde derneğimiz tarafından yürütülen mesleki eğitim faaliyetlerimiz, demiryolu kütüphanemiz, sektöre yönelik komisyon çalıştaylarımız, raylı sistemlere ait başvuru sürecinde ki projelerimiz ve diğer teknik projelerimiz, “Türkiye Raylı Sistemler Zirvesi” ve “RARGE’18 Proje Yarışması” için birçok kurum ve firmadan destek sağlandı.
TRANSİST’17 birçok toplantı, görüşme, ziyaretler ve standımız ile verimli bir şekilde tamamlandı.
Raylı Sistemler Derneği olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve organizasyona katkı sağlayan tüm kurum, kuruluş ve firmalara teşekkürlerimizi sunuyoruz.