Size bir telefon kadar yakınız
+90 544 642 8090
Dil Seçin
trende

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan AYDIN, Raylı Sistemler Derneği’ni Ziyaret Etti

15.03.2018
1 görüntülenme
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan AYDIN, Raylı Sistemler Derneği’ni Ziyaret Etti

“Bizim mühendislerimiz, dünyadaki diğer mühendislere göre daha yetenekli. Yapabiliriz. Bütün olay buna inanmamız gerekiyor.”

Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Kulübü ve Raylı Sistemler Derneği, Milli Sanayinin Kalesi OSTİM ve Türkiye’de Raylı Ulaşım Sektörü konulu konferans düzenledi. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde mühendis adaylarıyla bir araya geldi. Aydın, öğrencilere yerli ve milli üretimin önemini anlattı.. “Bizim mühendislerimiz, dünyadaki diğer mühendislere göre daha yetenekli. Yapabiliriz. Bütün olay buna inanmamız gerekiyor.” vurgusunu yapan Sayın Aydın “Raylı sistemlerde bunu biz yaptık. Kayseri, Bursa, Kocaeli, Samsun yerli yapıldı. Malatya’daki trambüs yerli yapıldı. İstanbul ve inşallah bundan sonrakilerin tamamı yerli yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS), Koordinatörü, Dr. İlhami Pektaş, Türkiye’de Raylı Ulaşım Sektörü başlıklı sunumunda, dünyada ve Türkiye’de raylı sistemlerin güncel durumu ve kümenin kuruluş aşamaları hakkında bilgi verdi.

Raylı sistem pazarının her geçen yıl arttığına dikkat çeken Pektaş, “Küresel raylı sistem pazarı hacmi, 2017-2019 yılları arasında 176 milyar Euro, 2019-2021 yılları arasında 185 milyar Euro’luk bir hacim var. Raylı sistem ihtiyaçları sürekli artıyor ve sizin iş imkânlarınız da sürekli artıyor.” dedi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan AYDIN, Raylı Sistemler Derneği’ni Ziyaret Etti.

Programın ardından OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS), Koordinatörü, Dr. İlhami Pektaş, Kardemir Haddehaneler Başmüdürü İbrahim Tozlu, Raylı Sistemler Derneği Merkezi’ni ziyaret etti ve Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu ve İdari Üyeleriyle bir araya geldi. Dernek çalışmaları hakkında bilgi verilen Sayın Orhan Aydın Raylı Sistemler Derneği’nin her zaman destekçisi olduklarını belirtti. Ziyaretin ardından Sayın Orhan Aydın’a ve Sayın İlhami Pektaş’a desteklerinden ötürü ziyaret anısı olarak Raylı Sistemler Derneği olarak teşekkür plaketi takdim edildi.