Size bir telefon kadar yakınız
+90 544 642 8090
Dil Seçin
trende

Raylı Sistemler Derneğinin Açılışı (19 Kasım 2014)

19.11.2014
514 görüntülenme
Raylı Sistemler Derneğinin Açılışı (19 Kasım 2014)

Karabük Üniversitesi Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda Raylı Sistemler Derneği Tanıtım ve Açılış Töreni Yapıldı.

Raylı Sistemler Derneği Tanıtım ve Açılış Törenine; Üniversitemiz Demir Çelik Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cevdet Göloğlu, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri, Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Raylı Sistemler Mühendisliği öğrencileri katıldı.

“Gelişim Bizimle Rayında”

Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı yaptığı konuşmasında: “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. 2010 Yılında Karabük Üniversitemizde bu alanda eğitime başladık. Bu alanın gelişmesi için faaliyette bulunduk. Bugünde derneğin kuruluşunda hep beraberiz bu bir başlangıç daha büyük adımlarda atacağız. Tüm raylı sistemler alanında farklı çalışmalarla uzman kişilere ve öğrencilere faydalı olmayı amaçlıyoruz.” diyerek Raylı Sistemler Derneği’nin hedeflerinin: “Raylı Sistemler Araştırma ve uygulama enstitüsü kurulması için projeler hazırlamak, İlgili kurum ve kuruluşlar arasında anlaşma ortamları oluşturmak ve çalışma raporları hazırlamak, Raylı sistemler alanı ile ilgili Türkçe kaynak ve dokümanlarının artırılması, Faaliyetlerin kamuoyuna tanıtılması, Bilgi transferi ve işbirliği projelerini incelemek, Raylı sistemler sektörünün gelişmesi amacıyla raylı sistemler politikasının devlet politikası haline dönüştürülmesi ve devlet teşviki alması için çalışmalar yürütmek, Raylı sistemler mühendisliği bölümünde okuyan ve bu alanda çalışmak isteyen öğrencilerin staj yapmalarına ve kariyer planlarına yardımcı olmak, raylı sistemler derneği üyeleri arasında mesleki, kültürel ve sosyal dayanışmayı sağlamak amacıyla çalışmalar yapmak.” olduğunu söyledi.
Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Faruk Doğan Çalışma ve Etkinlik Planlarından bahsederek Yönetim Kurulu ve Koordinatörlüklerin tanıtımını yaptı. “Demiryolu bir ülkeyi medeniyet ve refah ışıklarıyla aydınlatan kutsal bir meşaledir.” vecizesi ile sözlerine son verdi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından Raylı Sistemler Derneği Tanıtım ve Açılış konferansı sona erdi.
Daha sonrasında açılış programı Raylı Sistemler Derneği Ofisi açılışı ile devam etti. Raylı Sistemler Derneği’nin kurdelesini Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Yetkilileri, Yapı Merkezi’nin bölge sorumlularından Sn. Necati Ton ve Ak Parti Karabük İl Başkan Yardımcısı Avukat Sn. İsmail ALTINÖZ ile birlikte kesti. Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu, desteklerinden ötürü başta Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a ve Karabük Üniversitesi’ne, raylı sistemler sektörü uzmanlarına, akademisyenlerine, öğrencilerine, iyi dileklerinden ötürü T.C. Ulaştırma Bakanlığı’na, TCDD’ye, Kardemir A.Ş.’a, TÜDEMSAŞ’a, Demiryolu Meslek Okulu Mezunları Derneği’ne, Karabük TCDD’ye ve Yapı Merkezi’ne teşekkürlerini sundu.