Size bir telefon kadar yakınız
+90 544 642 8090
Dil Seçin
trende

Raylı Sistemler Derneği Mesleki Eğitim Gezileri (Bursa)

03.11.2015
433 görüntülenme
Raylı Sistemler Derneği Mesleki Eğitim Gezileri (Bursa)

Raylı Sistemler Derneği Mesleki Eğitim Gezileri (Bursa)

Raylı Sistemler Derneği ve Karabük Üniversitesi tarafından düzenlenen Mesleki Atölye Eğitimleri programı kapsamında 24 kişilik 4 öğrenci grubu 2 gününü İstanbul, Bursa Sakarya ve Eskişehir’de geçirdi.
Mesleki Atölye Eğitimlerinin Bursa Programında Bursa kent içi toplu tasıma işletmesi olan BURULAŞ ve Özel sektörde Raylı Sistemler alanında ilklere imza atan DURMAZLAR MAKİNA A.Ş katkılarıyla mesleki atölye eğitimleri verildi.
1.gün programında ilk olarak 12 kişilik grup BURULAŞ Raylı Sistemler Merkezi Eğitim Salonunda Raylı Sistemler İşletmeciliği, Yönetim Sistemleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları, Bakım Planlama Faaliyetleri, seminerlerine katıldılar. Seminer eğitimlerinden sonra Burada İKM-İşletme Kontrol Merkezine geçen grup ATP-Otomatik Tren Koruma Sistemi ve İşletme Kontrol Merkezi eğitimlerini aldı. Daha sonra Raylı Sistemler Bakım Atölyelerini detaylı olarak gezen öğrenciler, Raylı Sistem Bakım Atölyelerinin ve Ekipmanlarının tanıtımı, Araç bakım faaliyetleri, Teker Tornalama Faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.
12 kişilik diğer grubumuz DURMAZLAR MAKİNA A.Ş tarafından karşılanarak önce fabrika gezisine çıkartıldı. Gezide fabrikanın üretim atölyeleri gezilerek üretimler hakkında genel teknik bilgiler verirdi. Daha sonra DURMARAY atölyesinde İpekböceği tramvayı ve Green City (LRV) üzerinden Raylı Sistemler Araç Tanıtımı ve Montajı, Statik-Dinamik Testleri ve Kalite Yönetimi teorik ve uygulamalı bilgiler verildi.
Eğitimlerinin bitmesiyle beraber öğrenciler konaklayacakları için Bursa Gold Majesty Hotel’e geçtiler.
Programın 2.gününde gruplar yer değiştirerek teknik atölye eğitimlerini tamamladılar ve Karabük’e yola çıktılar.
Etkinlik kapsamında Bursa programı için verdikleri Ulaşım desteklerden dolayı KARDEMİR A.Ş’ye, konaklama desteği için BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’sine ve eğitim desteklerinden ötürü BURULAŞ ve DURMAZLAR MAKİNA A.Ş’ye Raylı Sistemler Derneği olarak TEŞEKKÜR EDERİZ.