Size bir telefon kadar yakınız
+90 544 642 8090
Dil Seçin
trende

Raylı Sistemler Lisans ve Yüksek Lisans Oryantasyonu

16.11.2015
647 görüntülenme
Raylı Sistemler Lisans ve Yüksek Lisans Oryantasyonu

Raylı Sistemler Lisans ve Yüksek Lisans Oryantasyonu

Raylı Sistemler Derneği tarafından Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi katkılarıyla 16 Ekim tarihinde KBÜ Hamit Çepni Konferans Salonu’nda düzenlenen “Raylı Sistemler Lisans ve Yüksek Lisans Oryantasyonu” programına Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet ÖZALP, Raylı Sistemler Mühendisliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin AKAY, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Raylı Sistemler Yüksek Lisans Program Başkanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin ERKAYA, İstanbul Ulaşım A.Ş. Sinyalizasyon Mühendisi Sayın Mustafa Bellek, Raylı Sistemler Derneği Yöneticileri, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı.

Program, Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Faruk DOĞAN ’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Faruk DOĞAN açılış konuşmalarında; “ Sayın Dekan Hocam, Değerleri Hocalarım, Kıymetli Misafirlerimiz ve Sevgili Öğrenci arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Biz birlik oldukça güçlüyüz, birlikte kendimizi geliştirdikçe de iyi mühendisler olacağız. Bugüne kadar uzun hazırlıklar içerisindeyiz. Sizlerin gelişimi için de bu hazırlıklarımızı faaliyete geçiriyoruz. Oryantasyonumuzun ardından mesleki eğitimler, projeler, araştırmalar, zirve ve konferanslar ve birçok faaliyetlerle devam edeceğiz. Sizlerin de katılımı ve bu çalışmaları da oldukça önemlidir, mühendislik öğreniminin yanında mühendislik bilincini de kazanmamız gerektiği inancındayım. Bu bilinci de bu tür çalışmalarla kazanacağız. Öğrenim yıllarında birlik beraberlik içinde olarak meslek hayatında da hep birlikte başarılı yıllar geçireceğiz. Bizleri kırmayıp bilgi ve tecrübeleri paylaşan değerli misafirlerimize ve bizleri destekleyen hocalarımıza şükranlarımızı sunarız. “ dedi.

Açılış konuşmasının ardından İstanbul Ulaşım A.Ş. Sinyalizasyon Mühendisi Sayın Mustafa BELLEK, Raylı sistemler sektörü alanlarından, Raylı Sistemler Mühendisliği disiplininden bahsetti, öğrencilere yönelebilecekleri alanlar hakkında bilgiler ve tavsiyeler verdi. Kendilerini nasıl geliştirebilecekleri hususunda önerilerde bulundu. Raylı Sistemler Mühendisliği bölümünü yeni tercih etmiş öğrenci arkadaşlara yol haritası niteliğinde olan konferans yoğun ilgi ve beğeni gördü.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Raylı Sistemler Yüksek Lisans Program Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Hüseyin ERKAYA sunumlarında Dünya’da raylı sistemler alanında olan lisans ve yüksek lisans programlarını anlattı. Raylı Sistemler Mühendisliği’nde uzmanlaşabilecek alanlardan bahsetti. Yüksek Lisans programları, tezler ve bitirme projeleri konusunda bilgilerini aktardı. Raylı Sistemler Mühendisliği’nden mezun olacak öğrenciler ve bu alanda yüksek lisans yapmayı hedefleyenler için başarılı bir konferans gerçekleşti.

Program, Raylı Sistemler Derneği Eğitim ve Kariyer Kurulu Başkanı Sultan GÜNDÜZ ’ün konuşmalarıyla sona erdi. Sultan GÜNDÜZ kapanış konuşmalarında; “ Bugün faaliyet programımızın ilk etkinliği ile başladık. Daha yararlı ve faydalı etkinliklerle de devam edeceğiz. Bu ay sonunda 2 gün sürecek olan şehir dışı mesleki eğitimler olacak. Tam 100 öğrenci arkadaşımızı ücretsiz mesleki eğitimlere götürecek ve bunu her ay tekrarlayacağız. Diğer idari kurullar da arkadaşlarımızın ciddi çalışmaları bulunuyor. Projeler, araştırmalar, proje yarışmaları hazırlıkları ve Türkiye Raylı Sistemler Zirvesi hazırlıkları devam ediyor. Sizlerin  de bu etkinliklerden daha aktif faydalanmaları, hatta bu çalışmaların içinde bulunmanız için Raylı Sistemler Derneği’ne katılmanızı üye olmanızı önemle rica ediyorum. Bugün bizleri kırmayıp Karabük’e gelen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Raylı Sistemler Yüksek Lisans Program Başkanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin ERKAYA Hocamıza ve İstanbul Ulaşım A.Ş. Sinyalizasyon Mühendisi Sayın Mustafa BELLEK’e şükranlarımızı arz ediyoruz. Bizi destekleyen hocalarımıza ve katılan öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Program daha sonrasında Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet ÖZALP, Raylı Sistemler Mühendisliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin AKAY, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Raylı Sistemler Yüksek Lisans Program Başkanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin ERKAYA, İstanbul Ulaşım A.Ş. Sinyalizasyon Mühendisi Sayın Mustafa Bellek ve Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Faruk DOĞAN’ın katılımlarıyla Karabük Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Refik POLAT hocamıza yapılan ziyaretle son buldu.

Katılan ve destekleyen herkese şükranlarımızı sunarız.