Size bir telefon kadar yakınız
+90 544 642 8090
Dil Seçin
trende

Kariyer Konağı | Davut Doğan

12.05.2016
501 görüntülenme
Kariyer Konağı | Davut Doğan

Raylı Sistemler Derneği ile Raylı Sistemler Öğrenci Kulübü işbirliğinde düzenlenen “Kariyer Konağı” etkinliğinin ilk konuğu TOBB Mobilya Meclisi ve Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan oldu.

Raylı Sistemler Derneği Başkanı Kemal Faruk Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yalgın Kahraman, Alper Buğra Kocaöz, Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Vecdi Akça, Organizasyon Kurulu Üyeleri başta Görkem Akça, Oğuzhan Tuna ve idari kurul üyelerimizin girişimleri ve Karabük Üniversitesi katkılarıyla gerçekleştirilen konferansa Davut Doğan katıldı.

Hamit Çepni Konferans Salonu’nda gerçekleşen “İş Dünyasında Girişimcilik” konulu konferansta Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan devlet memurluğundan holding patronluğuna giden başarı öyküsünü öğrencilerle paylaştı. Doğan “Bir iş yapmak için paraya ihtiyacınız yok, iş fikriniz varsa başkalarıyla günlerinizi birleştirerek önemli yatırımlar elde edebilirsiniz. Önemli olan iş, fikirdir. Birlikte olmak başlangıçtır, birlikte olmak ilerleme getirir.” dedi.

Holding olarak en büyük hedeflerinin 50’nci yılında Türkiye’nin 50 ailesi arasında yer almak olduğunu söyleyen Davut Doğan “Bir şeyler yaparak mutlaka farklılaşmak lazım, hangi sektörde olursanız olun farklılığı yakalamalısınız.” diye konuştu. Doğan konferansta Türkiye’nin büyüyen en hızlı şirketi arasında yer alan Doğanlar Yatırım Holding’ın başarılarını da aktararak “Daha yapacak işimiz çok, kaybedecek zamanımız yok.” dedi.

Doğan, Karabük Üniversitesi öğrencilerine iş dünyası, girişimcilik, ekip olmak, amaçlar ve hedefler konusunda kıymetli bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Doğan, Zonguldak Lojistik Müdürü Vedat Vecdi Akça ile üniversite yıllarında aynı odada kaldıklarında gelecek planları yaptığını, okul sonrası dönemde başladığı memurlukta geleceğini göremediğini ve istifa ederek ticarete başladığını belirtti.

Doğan, ilk defa Karabük Üniversitesi’nde kurulan Raylı Sistemler Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin ve dernek yönetiminin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Bakanlık nezdinde yürüttüğü çalışmalarla mesleki kazanımlarına ve sektörel insan kaynağına büyük katkı sağlamalarından ötürü dernek yönetimi ve öğrencilere teşekkür ederek, iş dünyası olarak her türlü desteği sunacaklarını belirtti.

Etkinliğe İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkaymak, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu üyeleri TCDD yöneticileri ve birçok iş adamının katılımı ile gerçekleşti.