Size bir telefon kadar yakınız
+90 544 642 8090
Dil Seçin
trende

ÖNEMLİ GELİŞME ! Çalışmalarımız Sonuç Veriyor !

17.10.2016
450 görüntülenme
ÖNEMLİ GELİŞME ! Çalışmalarımız Sonuç Veriyor !

Raylı Sistemler Derneği aracılığı ile üniversitemizde düzenlenen toplantıda bir çok sorun çözüme kavuştu. TCDD Genel Müdürü Sayın İsa Apaydın, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Özkaymak, Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz, Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Kemal Faruk DOĞAN, Yalgın KAHRAMAN, Alper Buğra KOCAÖZ, Sultan GÜNDÜZ, Vedat Vecdi AKÇA, Oğuzhan ALMALI ve Sergen OĞUZ’un katılımlarıyla yapılan toplantıda bir çok sorun çözüme kavuştu.

Atamalar Çözüme Kavuşuyor !

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, taleplerimize ve bu zamana kadar yaptığımız çalışmaları desteklediğini belirterek, TCDD yeni kamu atamalarında Raylı Sistemler Mühendisliği’ne yer verileceğini, TCDD’nin Raylı Sistemler Mühendisliği Mezunları ile şekilleneceğini ifade etti. Sayın Apaydın, personel planlamasının buna yönelik yapıldığını belirtti.

Müfredat ve Labarotuvar Sorunu Çözüme Kavuşuyor !

Sayın APAYDIN, Yapılacak olan protokol ve çalışmalarla müfredatımızı sektöre göre yenileyecek ve bölümümüzün için labarotuvar çalışmaları başlatacağız diye belirtti. İlk çalışmalar sempozyum ile başladı.

Raylı Sistemler Mühendisleri Yurt Dışında Uzmanlaşacak !

Raylı Sistemler Mühendisleri MEB tarafından yapılacak sınavlarla yurtdışına burslu olarak yüksek lisansa gönderilecek. Sayın Apaydın, bu sayının 15 kişi civarında olacağını belirtti.

İkinci gün TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkan Yardımcısı Cüneyt Türkkuşu ile devam edilen toplantılarla protokol hazırlıklarına başlandı ve bahsedilen çalışmalar netlik kazandı.

Artık bölümümüz rayına giriyor !

Gayret gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.